Museum Bredius

Home / Nieuws / Koninklijke onderscheiding
A+ R A-
zondag, 28 augustus 2011 11:19
Beoordeel dit artikel
(0 stemmen)

Koninklijke onderscheiding

John Hoogsteder (79) is voor zijn inzet voor Museum Bredius door Hare majesteit Koningin Beatrix benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. De onderscheiding is hem op 29 april 2011 uitgereikt door de burgemeester van Den Haag, Jozias van Aartsen. Tweede Kamerlid en oud-wethouder Cultuur van de gemeente ’s-Gravenhage, Jetta Klijnsma, nam persoonlijk het initiatief John Hoogsteder voor te dragen voor deze Koninklijke orde.

Sinds 1985 heeft John Hoogsteder zich met enthousiasme en gedrevenheid voor Museum Bredius ingespannen. Nadat de gemeente het museum in 1985 sloot, ontfermde Hoogsteder zich over de toekomst van de collectie. Als Hagenaar kende hij het museum sinds zijn jeugd. Hoogsteder zocht met succes naar sponsoren en realiseerde een nieuwe behuizing voor het museum aan de Lange Vijverberg 14. Voor de exploitatie richtte hij de Stichting Bredius Genootschap op. In 1991 opende het museum opnieuw zijn deuren voor het publiek. Sindsdien draait het museum succesvol zonder subsidie. John Hoogsteder is er dagelijks actief als conservator. De tentoonstellingen die onder Hoogsteders conservatorschap zijn georganiseerd, werden wereldwijd goed ontvangen. De tiental gepubliceerde catalogi zijn inmiddels een belangrijke aanvulling voor de kunsthistorische literatuur.

In het najaar verschijnt de tentoonstellingscatalogus van de kunstnijverheid collectie. Hiermee voltooit Hoogsteder de inventarisatie van de gehele collectie van Abraham Bredius. John Hoogsteder leverde een onvergetelijke bijdrage aan de totstandkoming, het behoud en presentatie van de collectie. Mede dankzij hem groeide Museum Bredius uit tot een parel aan de Lange Vijverberg, midden in het Museumkwartier.
Laatst gewijzigd op: maandag, 03 oktober 2011 20:54